جزئیات سرمایه گذاری پامگرنت در استارتاپ نوار
آذر ۱۴, ۱۳۹۶
خرید بخش عمده سهام مدیریتی استارتاپ “عدد” توسط هلدینگ “پی‌پی‌جی”
دی ۲, ۱۳۹۶

دیجیکالا پرسرعت به‌سمت یونیکورن شدن

با توجه به گزارش «‌عملکرد صد روزه دولت» و معرفی سرمایهگذاری خارجی در دیجیکالا بهعنوان تنها سرمایهگذاری خارجی در بخش فناوری اطلاعات ایران در این بازه زمانی، دیجیکالا در بیانیهای اقدام به تشریح این جذبسرمایه و معرفی فرصتهای پیشرو پرداخته که خلاصه آنها به شرح زیر است:

ــ دیجیکالا بهعنوان بزرگترین کسبوکار اینترنتی ایران طی ده سال گذشته بهطور متوسط رشد سالانه ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است که جذب سرمایه استراتژیک خارجی برای ادامه این رشد حیاتی است.

ــ دیجیکالا از دیماه سال ۱۳۹۴ فرآیند جذب سرمایه را از طریق شرکت اینترنشنال اینترنت اینوستمنت (IIIC) و به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار در قالب افزایش سرمایه و درازای ۲۱ درصد سهام آغاز کرد. این فرآیند جذب سرمایه با اخذ « مجوز سرمایهگذاری خارجی ( فیپا، از «سازمان سرمایهگذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران» اخیراً کامل شده است.

ــ اکثریت سهام دیجیکالا همچنان در اختیار افراد و شرکتهای ایرانی قرار دارد ضمن اینکه این سرمایهگذاری علاوه بر ارزش مادی منجر به انتقال دانش فنی و تجربیات مدیریتی تراز جهانی نیز شده است.

ــ این نخستین بار است که سرمایهگذاری در یک استارتآپ ایرانی بهعنوان عملکرد دولت در بخش سرمایهگذاری خارجی مورد تأکید قرارگرفته و میزان سهام مبادله شده نیز بهطور شفاف اعلام میشود.

ــ منابع حاصل از این سرمایهگذاری برای بهبود زیرساختهای لجستیکی، توسعهی پلتفرم نرمافزاری، خلق فرصتهای شغلی بیشتر در سراسر کشور، تأسیس بزرگترین مرکز پردازش کالای خاورمیانه و راهاندازی مرکز مجازی فروشندگان و تولیدکنندگان ایرانی (Marketplace) اختصاصیافته است.

پیشبینی میشود با توجه به توسعه زیرساختها و روند پیش رو، امسال ارزش دیجیکالا از مرز یک میلیارد دلار عبور کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *